Můj příběh | Markéta Vyvlečková

MŮJ PŘÍBĚH

RODINA

Vyrůstala jsem na vesnici s rodiči a prarodiči ve dvougeneračním domku. Odtud mám kladný vztah k přírodě. Rodiče mě vždy vedli k úctě ke starším a vštěpovali mi do hlavy, že co v životě zaseji, to taky sklidím.

Rodina

DĚTSTVÍ

Mým životním snem bylo stát se zpěvačkou a jít na konzervatoř. Byla jsem unešená, když mě rodiče vzali ve 12 letech do Prahy na muzikál Dracula. Uchvátila mě Lucie Bílá a píseň Jsi můj pán, kterou zpívám dodnes. Kromě toho, že jsem chodila na hodiny klavíru, jsem začala navštěvovat i hodiny zpěvu.

VZDĚLÁNÍ

Když se však začaly řešit přihlášky na střední školu, tak mi rodiče řekli, že musím vystudovat prvně nějakou „normální školu“ a až po maturitě se budu moct přihlásit, kam chci. Takže jsem vystudovala obchodní akademii a po maturitě už mé kroky směřovaly k ekonomii a ke studiu Ekonomické fakulty na VŠB-TUO v Ostravě. Vybrala jsem si obor Eurospráva, jelikož to bylo v době, kdy ČR vstoupila do EU, a studium takového oboru bylo perspektivní.

Vzdělání

PRÁCE

Po státnicích v roce 2009 jsem si našla práci přímo v oboru a nastoupila na Městském úřadě v Českém Těšíně jak projektový manažer, kde pracuji dodnes. Snažím se maximálně přispívat k úspešnosti mého města při získávání dotací. Díky mé práci naše město realizovalo úspěšně řadu dotačních projektů financovaných z Evropské unie a stalo se tak atraktivní nejen pro naše obyvatele ale všechny, kdo jej navštíví.

Práce

POLITIKA

Má politická dráha se nesla paralelně v jednom duchu s mou prací a v roce 2009 jsem se stala hrdou členkou KDU-ČSL. Poznala jsem tu mnoho skvělých lidí a vždy pomáhala s kampaní. Ve volebním období 2014 - 2018 jsem byla zvolena zastupitelkou města Český Těšín. Postupně jsem ale cítila, že je potřeba se zapojit více a začít věci měnit i na celostátní úrovni. Proto jsem se rozhodla intenzivně veřejně angažovat a stát se kandidátkou KDU-ČSL v následujících parlamentních volbách.

Politika

TO NEJLEPŠÍ NA KONEC

A ještě něco musím zmínit. Jsem vdaná a mám dvě krásné holčičky, které moc miluji.

To nejlepší na konec